Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/u7284136/ozerakpinar.com/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2758

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/u7284136/ozerakpinar.com/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2762

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/u7284136/ozerakpinar.com/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3706

Warning: Creating default object from empty value in /home/u7284136/ozerakpinar.com/wp-content/themes/voice/include/options/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
Kudüs Turu – Özer AKPINAR

Kudüs Turu

Araştırmacı Tarihçi Özer Akpınar ile belgesel tadında bir tur daha: Kudüs.. Bu yıl “Yalnızca gezmek yetmez, yaşayarak keşfet” temasıyla hazırladığımız Kudüs Turunda Araştırmacı Tarihçi Özer Akpınar 15 yıllık tecrübesi, Kutsal mekanlarla ilgili yalnız kitabi olmayan, canlı bilgisi ve eşsiz anlatımı ile Kudüs’te size rehberlik edecek, hatta Kudüs’ü size yaşatacak.

Kutsalların başkenti, semalara yükselişin ve Mirac’ın ilk basamağı, Peygamberlerin, Allah dostlarının, Hak aşıklarının, mutasavvıfların durağı, dünyanın göz bebeği bir şehirdir Kudüs. İlahi dinlerin ve medeniyetlerin kesiştiği bir mekan olan Kudüs siz değerli misafirlerini beklemekte..

Kudüs Turu programını şöyle;

Tel Aviv / Yafa / Kudüs / El Halil / Eriha / Lut Gölü / Beytlahm

3 Gece 4 Gün

Her şey Dahil Sadece 1.050 $

Bize ulaşabileceğiniz

Telefon Numarası   / Mail Adresi

+90 532 293 22 98 / info@ozerakpinar.com

 

KUDÜS TUR PROGRAMI

13 Ekim Perşembe – İstanbul / Tel Aviv / Yafa / Kudüs
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali ……..kontuarında saat 10.00 da buluşma. Pegasus Havayolları ile 12.25’de Tel Aviv’e uçuş yerel saatle 14.40’da varış. Pasaport kontrolü sonrasında Yafa ‘ya hareket Yafada Osmanlı eserlerinden, Bahriye Camii, Mahmudiye Külliyesi, Karakol Binası ve Çeşme ile Sultan Abdülhamit’in tahta çıkışının 25. yılında yapılan Saat Kulesi’nin görülmesi ardından Kudüs’e hareket. Yaklaşık bir saatlik otobüs yolculuğu sonrası Kudüs’te Zeytin dağına varış. Zeytin Dağı’nda Kudüs’ün genel görüntüsü eşliğinde Kudüs ile ilgili tarihi bilgi takdimi. Sahabeden Hz. Selman-ı Farisî makamını ile Rabiatül Adeviyye’nin kabirleri ziyaret ardından otel hareket, akşam yemeği konaklama.

14 Ekim Cuma – Kudüs / Eriha / Lut Gölü

Dileyen misafirlerimizle sabah namazı için Mescid-i Aksa’ ya gidiş ve dönüş. Otel’de alınan sabah kahvaltısı sonrasında Yafa kapısına hareket. Hz. İsa’nın çarmıha gerildikten sonra defnolunduğuna inanılan Kıyamet Kilisesi’nin görülmesi ardından Hz. Ömer Mescidi ziyareti. Yahudiler için dünya üzerindeki en kutsal mekân olan Ağlama Duvarı ile Kanuni Sultan Süleyman’nın yaptırdığı su bendinin görülmesi sonrasında Harem-i Şerif’e geliş. Kubbetüssahra, Mescid-i Aksa Camii, Mescid-i Burak, Mervan Mescidi, Eyyubi Memlük ve Osmanlı dönemlerinden kalma diğer eserlerin tanıtımı ardından Eriha’ya hareket. Yol üzerinde Hz. Musa’nın makamının ziyaret edilmesi. Ardından öğle yemeği, İsrailoğulları’nın vaat edilmiş topraklarda savaşla ele geçirdikleri ilk şehir olan on bin yıllık Eriha şehrinin gezilmesi sonarsında dünyanın en çukur bölgesi olan ve Lut kavminin helak olduğu ve içinde hiçbir canlının yaşayamadığı Ölü Deniz’in görülmesinin akabinde otel’e hareket akşam yemeği konaklama.

15 Ekim Cumartesi – Kudüs / El Halil

Dileyen misafirlerimizle sabah namazı için Mescid-i Aksa‘ya gidiş ve dönüş. Otel’de alınan sabah kahvaltısı sonrasında El Halil şehrine hareket. Yol üzerinde Halhul kasabasındaki Hz. Yunus (As) makamını ziyaret. Bölge halkının 4. Harem olarak vasfettiği Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz.Yakub ve zevcelerinin kabirlerinin bulunduğu külliye ve camiinin ziyareti sonrasında Beytlahm şehrine hareket burada Hz. İsa’nın doğduğu mağara ve üzerine yapılan kilisenin gezilmesi ardından Kudüs’e geliş akşam yemeği konaklama.

16 Ekim Pazar – Kudüs / Tel Aviv / İstanbul

Dileyen misafirlerimizle sabah namazı için Mescid-i Aksa‘ya gidiş ve dönüş. Otel’de alınan sabah kahvaltısı ardından Zion tepesine hareket. Zion tepesindeki sinagog içerisindeki Hz. Davud (as) kabrinin ziyaret edilmesi, Hz. İsa ve 12 Havarisinin son akşam yemeğini yediği odanın görülmesi sonarsında Tel Aviv hareket. Pegasus Havayollarının 15.40 uçağıyla İstanbul’a hareket yerel saatle 17.50’de İstanbul’a varış.

Fiyata dâhil olan hizmetler

5* Otelde iki kişilik odalarda konaklama (Grand Court & St. Geroge)
Açık büfe sabah kahvaltısı
Öğle ve Akşam yemekleri
İsrail vizesi ve servis ücreti
Yurt dışı çıkış fonu
gezi çantası takımı
Programda belirtilen tüm gezi ve ziyaretler
Özer Akpınar rehberlik hizmeti
Pegasus Havayolları uçak bileti

Not: Katılımcının şahsi harcamalar ve otel ekstraları katılımcıya aittir.